ELITSERIEN MANAGER

Menadżer Szwedzkiej Ligi Żużlowej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

zachecam do objechania 7 kolejki. Jesli druga osoba nieodpowiada dajcie znac na moje gg. Czas 7 kolejki do niedzieli ;)

#1 2008-05-29 07:33:48

JoshSmith

Użytkownik

4492477
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 120
Punktów :   

Wywiady z menadżerami

JS: Witam. Liczne zainteresowanie ze strony sponsorów żużlową Elitserien spowodowało zwiększenie budzetów wielu klubów. Jak pan myśli czym spowodowane jest to boom na żużel?
Zdzisiu: Myśle, że jest on spowodowany tym, iż coraz większa ilość najlepszych zawodników z Polski i reszty świata decyduje sie na jazde w najwyższej lidze żużlowej w Szwecji. Tacy widowiskowi żużlowcy jak np Janusz Kołodziej czy Tomasz Gollob przyciągają nie tylko sponsorów ale także dużą publikę na stadiony.

JS: Zasłynął pan jako menadżer który nei boi się wyzwań. Nie żal tych ponad 2 mln zł wydanych na Kennetha Bjerre?
Zdzisiu: Keneth jest to młody i przyszłościowy zawodnik. Jeżeli miałbym jeszcze raz decydowac o transferzez za takie pięniądze nie zastanawial bym sie ani chwili. Pierwsze sparingi potwierdzają, że może on być jednym z liderów drużyny obok Wieśka Jagusia i Jonasa. Liczę na jego cenne punkty nie tylko na swoim torze ale i na wyjazdach.

JS: Co pan odkrył w Mateuszu Szczepaniaku? komplet z taką drużyną jak vetlanda to wielki wyczyn, nawet podczas sparingu.
Zdzisiu: Od poczatku sezonu poszukiwałem solidnego juniora, którego tak mi brakowalo. Kiedy sie dowiedzialem, że jest możliwość przyjscia Mateusza do mojego zespołu bardzo sie ucieszyłem. Jest on zawodnikiem, który może pokonać każdego na torze tylko musiał w to uwierzyć. Mam nadzieje, ze pod moim okiem zadziwni jeszcze nie jednego manadzera. Oby tylko omijały go kontuzje. Co do sparingu z mistrzami Szwecji. Nic dodać nic ująć. Oby tak dalej.

JS: Kto w tym roku pana zdaniem bedzie walczyl o medale.
Zdzisiu: Mocna jest drużyna VMS Elit Vetlandy oraz Dackarna. Nie należy jednak nigdy zapominać o Vastervik. Uważam, że ta trójka plus oczywiście Smederna powalczą w tym sezonie o medale. Jednak wszystko zweryfikują wyniki na torze oraz szczęscie w omijaniu kontuzji.

JS: Który klub jest dla pana największa niewiadomą?
Zdzisiu: Największą niewiadomą dla mnie jest beniaminek Lejonen Gislaved. Pod wodzą takiego żużlowca jak Nicki Pedersen, na swoim torze uważam, że są w stanie powalczyć ze wszystkimi. Nie można zapomnieć również o Chrisie Holderze, który to pewnie wraz z Nickim nie raz pociągnie wynik.

JS: Jakie cele stawia pan swojej druzynie oraz sobie przed tym sezonem?
Zdzisiu: Najważniejsze dla jest jest to aby objechać sezon z jak najmniejszą liczbą kontuzji. Wynik to sprawa drugorzędna chociaż nie ukrywam, że po wzmocniech celuje w pierwszą trójkę ligi oraz w bonusa od sponsora za zwycięstwa wyjazdowe. Zarobione pieniądze mam zamiar zainwestować w szkółkę żużlową.[/i]

JS: Na co pan liczy w turniejach indywidualnych i parowych?
Zdzisiu: [i]Indywidualnie myślę, że z dobrej strony pokarze się Wiesiek Jaguś. Co do turniejów parowych to jeszcze nie myslałem o ich obsadzie. Napewno swoje szanse na pokazanie dostaną w miarę możliwości wszyscy zawodnicy z czołówki drużyny.[/i]

JS: kto za rok będzie juniorem Smederny kiedy Szczepaniak przejdzie w wiek seniora?
Zdzisiu: [i]Mateusz w wieku seniora na pewno będzie miał miejsce w pierwszym składzie na następny sezon. Jeżeli chodzi o następców to liczę na zawodników wyszkolonych w szkółce żużlowej. Jednak na to potrzebne są pieniądze. Na pewno mój główny juniorw przyszłym  sezonie nie będzie się wywodził z transferów za duże pieniądze.


JS: Zapewne ma już pan skład na pierwsza kolejkę. Zdradzi pan go swoim kibicom? Jak wynik pana zadowoli w meczu otwarcia?
Zdzisiu: Skład na pierwszą kolejkę zapewne nie jest dla nikogo tajemnicą. Bedzie on wyglądał tak jak w ostatnich sparingach. W meczu otwarcia oczywiśćie liczę na wygraną. Ten mecz będzie bardzo ważny. Chcociaż nie ukrywam, że mam lekkie obawy co do drużyny Lejonen, ponieważ na swoim torze jest ona niebliczalna.

JS: Dzięki za rozmowę
Zdzisiu: dzięki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnoclegi na Sunrise Festival Kołobrzeg materace hilding